adas
Kategorie:

Zalety i wady łóżka piętrowego dla dzieci

Większość z nas marzyła o łóżku piętrowym w dzieciństwie, nic dziwnego, że spora ilość rodziców, zastanawia się nad jego zakupem. Należy jednak decyzję tę dokładnie przemyśleć, gdyż są zalety i wady takiego rozwiązania. Chociaż jest już to sprawdzone przez wielu rozwiązanie, ciągle nie brakuje zwolenników i przeciwników łóżek piętrowych.

W jakim wnętrzu sprawdzi się łóżko piętrowe?

Najczęściej na łóżka piętrowe decydują się posiadacze małych pomieszczeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem są meble, gdzie na górze jest łóżko, a na dole biurko. Łóżko piętrowe zajmuje mniej miejsca i w przypadku mieszkania w bloku gdzie mamy dwójkę dzieci, które musimy pomieścić w jednym pokoju, jest to rozwiązanie idealne. Takie łóżko pozwala na spore zaoszczędzenie miejsca, oraz wpasowanie jeszcze jednego mebla (szafy, biura, czy komody), na który normalnie nie byłoby miejsca.

Wariacje na temat łóżek piętrowych

Na rynku dostępne są różne warianty łóżek piętrowych, które wprowadzają nowe funkcjonalności lub atrakcje dla dzieci. Popularne modele posiadają biurka, lub mini szafy zabudowane pod łóżkiem. Ulubione przez same dzieci modele to te, które poza standardową drabinką posiadają zjeżdżalnię lub na górze łóżka można zamontować namiot.

Łóżka mogą mieć również różne kształty np. domku, czy samochodu.

Wady łóżka piętrowego

Piętrowy mebel zupełnie nie sprawdzi się we wnętrzu z nisko osadzonym sufitem. Finalnie przytłoczy pokój, dodatkowo w lecie temperatura w łóżku będzie nieznośna. Łóżko piętrowe to też potencjalne zagrożenia, dziecko może uderzyć się głową w sufit, wstając lub spaść podczas snu z wysokości. Na szczęście do większości tego typu mebli można dokupić barierki ochronne, które dają stuprocentową pewność i i gwarancje bezpieczeństwa.

Komfort spania i drabinka

Przeczytaj także: Drewniane łóżka piętrowe – mądrze zagospodaruj swoje wnętrze

 Przy klasycznych łóżkach piętrowych dochodzi jeszcze komfort spania, a raczej jego brak. Osoba śpiąca na górze będzie narzekać na wiercącego się sąsiada z góry. Ten z góry natomiast za każdym razem będzie musiał liczyć się z drogą po drabince, nawet przy sporym zmęczeniu. Zwłaszcza rodzice mogą to odczuć, gdy ich pociecha zaśnie w innym pokoju. Taki rodzic będzie musiał zanieść je do łóżka, które znajduje się na górze.  Bywa jednak tak, że łóżko tego typu jest koniecznością, wówczas należy dokładnie wymierzyć pokój i dobrać go do wnętrza. Być może będzie potrzeba zakupić taki mebel na zamówienie.

Warto na spokojnie przemyśleć pomysł zakupu gdyż są zalety i wady łóżka piętrowego w pokoju dzieci.

Jeden komentarz do “Zalety i wady łóżka piętrowego dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *