Kategorie:

Od jakiego wieku dzieci mogą korzystać z łóżek piętrowych?

Piętrowe łóżka to idealne rozwiązanie do małych powierzchni. Sprawdzą się doskonale, kiedy pokój dzieli rodzeństwo, a nawet w przypadku małego pokoju dla jedynaków. Dzięki swojej wysokiej funkcjonalności zapewniają nam przemyślane wykorzystanie przestrzeni. Możemy w miejscu jednego łóżka uzyskać do trzech miejsc do spania lub wykorzystać powstałą przestrzeń pod łóżkiem na kącik zabaw czy miejsce do nauki. Jeżeli więc rozważasz zakup piętrowego łóżka dla dzieci – sprawdź nasze porady, które ułatwią podjęcie decyzji. Doradzimy w kwestiach bezpieczeństwa oraz polecimy konkretne modele drewnianych łóżek piętrowych dla dzieci, które znajdziesz w naszym sklepie pietrowe.pl

Dla kogo polecamy łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe sprawdzą się przede wszystkim w małych pokojach. Mogą mieć od jednego do trzech miejsc na spanie. Dzięki temu sprawdzą się dobrze w przypadku pokoju, który dzieli ze sobą rodzeństwo – do wyboru modele z kategorii klasyczne łóżka piętrowe lub potrójne łóżka piętrowe. Łóżko piętrowe typu antresola to doskonałe rozwiązanie dla jednego dziecka w pokoju. Pod miejscem do spania, do którego prowadzi drabinka, uzyskuje się przestrzeń do dowolnego wykorzystania. W przypadku małych dzieci świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie miejsca do zabawy. Model łóżka na antresoli Igor z naszego sklepu pietrowe.pl to świetny wybór dla młodzieży. Łóżko jest umieszczone wysoko, pod nim jest aż 155 cm wysokości gotowej do wykorzystania. Bez problemu zmieści się pod nim biurko. Łatwo więc można na małej przestrzeni stworzyć jednocześnie miejsce do spania i nauki. Jak widać na powyższych przykładach – łóżka piętrowe to idealne rozwiązanie dla małych dzieci jak i tych starszych. Są zresztą przez nich bardzo lubiane. Dzięki naszej szerokiej ofercie kolorystycznej, łatwo spersonalizujesz wygląd zamawianego łóżka piętrowego, dzięki czemu dopasujesz je do swojego wnętrza mieszkania i innych mebli. Łóżko w ulubionym kolorze twojego dziecka to świetny wybór. Sprawdź jakie kolory mamy dostępne w swojej ofercie!

Od jakiego wieku dzieci mogą korzystać z łóżek piętrowych?

Nie ma dokładnych wytycznych co do wieku, od którego dziecko może zacząć korzystać z łóżka piętrowego. Jest to kwestia indywidualna, w końcu każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Zalecamy jednak, aby z dwupoziomowych łóżek korzystały dzieci, które ukończyły 4-5 lat. Jednak to od ciebie i twojego dziecka zależy, czy jest już na to gotowe. Przygotowaliśmy kilka porad, aby ułatwić decyzję zakupu łóżka piętrowego. Sprawdź, czy twoje dziecko jest już gotowe na piętrowe łóżko!

Jak sprawdzić, czy dziecko jest gotowe na piętrowe łóżko?

Chcesz wiedzieć, czy twoje dziecko jest gotowe na korzystanie z łóżka piętrowego? Zwróć uwagę na kilka omówionych kwestii, a ułatwi ci to podjęcie decyzji:

Wejście na łóżko

Pamiętaj, że łóżka piętrowe dostępne w naszym sklepie posiadają trzy różne miejsca do spania. Łóżko górne, na które wejście ułatwia nam drabinka. Łóżko dolne oraz w przypadku trzyosobowego łóżka piętrowego – łóżko dolne wysuwane. Zastanów się, czy dziecko poradzi sobie z wejściem na łóżko. W przypadku rozwiązania dolnego łóżka czy wysuwanego wiek nie powinien stanowić przeszkody. Jeżeli jednak planujesz zakup łóżka w typie antresoli lub niskie łóżka będą zajmować młodsze dzieci – zastanów się, czy twoje dziecko jest w stanie samodzielnie wejść po drabince.

Bezpieczeństwo konstrukcji

Wszystkie modele drewnianych piętrowych łóżek, jakie posiadamy w ofercie naszego sklepu, posiadają zabezpieczenie górnego łóżka w postaci barierki ochronnej. Zwróć więc uwagę na rozstaw szczebelków, tak aby zminimalizować ryzyko, że dziecko przez nie wypadnie. Nasza oferta charakteryzuje się tym, że wszystkie nasze łóżka piętrowe wykonane są z drewna. Stosujemy certyfikowane drewno z polskich lasów. Lite, sosnowe drewno gwarantuje mocną i stabilną konstrukcję. Postaw więc na nasze bezpieczne konstrukcję.

Jakość wykonania

Farby i lakiery, które wykorzystujemy w pracach wykończeniowych, posiadają atesty i certyfikaty jakości, potwierdzające bezpieczeństwo dla zdrowia dzieci. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Zapoznaj się z dokładnymi opisami naszych poszczególnych modeli łóżek.

Sen twojego dziecka

Zaobserwuj jak śpi twoje dziecko. Może się okazać, że podczas snu wędruje po całym łóżku. W takim przypadku warto rozważyć dolne miejsce do spania w podwójnym lub potrójnym łóżko piętrowym, aby zminimalizować ryzyko upadku z łóżka podczas snu. Dobrym rozwiązaniem może być również wykorzystanie funkcjonalności łóżka i rozmontowanie go, tworząc niezależne miejsce do spania. Kiedy dziecko podrośnie, można takie łóżko ponownie połączyć ze sobą, tworząc piętrową konstrukcję.

Polecane modele łóżek piętrowych dla dzieci ze sklepu pietrowe.pl

Wszystkie nasze łóżka piętrowe, jakie posiadamy w naszej ofercie, to stabilne i trwałe konstrukcje. Stawiamy na jakość i stosujemy bezpieczne i certyfikowane materiały. Każdy model łóżka piętrowego będzie więc odpowiednio bezpieczny. Jedyną kwestią jest dobranie odpowiedniego modelu dla wieku i predyspozycji waszych pociech.

Dla maluchów w szczególności polecamy modele:

Łóżko modelu Mieszko II jest bezpieczny nawet dla najmniejszej pociechy, dzięki poziomej konstrukcji barierek. Polecamy również modele Ania, Beata oraz Marcelina – łóżka piętrowe typu antresola. Pod miejscem do spania można stworzyć kącik zabaw. Dzieci uwielbiają takie rozwiązania.

Dla starszych dzieci oraz młodzieży:

W przypadku pojedynczego miejsca do spania model Igor sprawdzi się doskonale. Łóżko piętrowe typu antresola. Wysoka konstrukcja, umożliwiająca umieszczenie biurka pod miejscem do spania. Dzięki temu na jednej przestrzeni stworzysz miejsce do nauki i do odpoczynku.

W przypadku dwóch lub trzech miejsca do spania dobrym wyborem będą modele Iris, Samos czy Robert.

Pamiętaj, że każde nasze łóżko możemy spersonalizować. Wybór rozmiaru i koloru należy do ciebie. Dostępne rozmiary łóżek piętrowych to: 140×70 cm, 160×80 cm, 180×80 cm, 190×80 cm, 200×80 cm oraz 200×80 cm. Istnieje także możliwość zamówienia łóżka pod wymiar.

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *