Łóżka piętrowe dla dzieci – o czym musisz pamiętać
Kategorie:

Łóżka piętrowe dla dzieci – o czym musisz pamiętać?

Łóżka piętrowe dla dzieci – o czym musisz pamiętać?

Aranżacja pokoju dziecięcego dla rodzeństwa to zmora wielu rodziców, którzy z jednej strony szukają sposobu na oszczędność miejsca, a z drugiej chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Z pomocą przychodzą im wtedy łóżka piętrowe , które od lat są spełnieniem najskrytszych marzeń każdego malucha. Pozostaje jednak pytanie, czy jest to bezpieczne rozwiązanie i w jakim wieku powinny być dzieci, które będą korzystały z łóżka piętrowego? O czym jeszcze musimy pamiętać, wybierając je do pokoju dziecięcego?

Łóżka piętrowe dla dzieci – z jakich rozwiązań możesz skorzystać?

Mając na myśli zakup łóżka piętrowego dla dzieci, najczęściej chodzi nam  o tradycyjne łóżko dla dwójki dzieci. Warto jednak pamiętać, że na rynku znajdziemy także inne rodzaje łóżek piętrowych, w tym m.in. łóżka 3-osobowe i antresole z łóżkiem w górnej części. Wówczas dolną część mebla możemy przeznaczyć na miejsce do nauki lub strefę zabaw dla dziecka. Tu ogranicza nas jedynie dziecięca wyobraźnia i pomysły na wciągające zabawy!

Coraz popularniejszym patentem na oszczędność miejsca jest także wykorzystanie dodatkowej przestrzeni pod łóżkiem jako miejsce na szufladę. Z powodzeniem zmieścimy w niej pościel dziecięcą lub zabawki, które zostaną skrzętnie ukryte. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie w szufladzie dodatkowego materaca, co przemienia klasyczne łóżko piętrowe w łóżko dla trójki rodzeństwa.

Przeczytaj również: Zalety i wady łóżka piętrowego dla dzieci

Łóżka piętrowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To pytanie jest najczęściej zadawane przez zatroskanych rodziców, którzy już prawie zdecydowali się na zakup łóżka piętrowego, jednak wciąż obawiają się, aby na pewno wybrali dobry model. Warto pamiętać o ważnej zasadzie, by nie kierować się tu wyłącznie wiekiem dziecka. Należy pamiętać, że każdy maluch rozwija się w swoim, indywidualnym tempie i to właśnie rodzicielska intuicja powinna być w tym przypadku najważniejsza.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, spróbujmy zadać sobie kilka kluczowych pytań:

1. Czy moje dziecko wierci się podczas snu?

Dla niektórych to pytanie może wydawać się dziwne, ale rodzice małych wiercipięt z pewnością wiedzą, o co nam chodzi. Niektóre dzieci dosłownie chodzą po łóżku w nocy, zmieniając swoją pozycję o 180 stopni. W tym przypadku warto zadbać o maksymalne bezpieczeństwo naszej pociechy podczas snu. My polecamy zastosowanie barierki ochronnej , która będzie zabezpieczać cały bok łóżka. Innym rozwiązaniem jest w tej sytuacji wybór niskiego modelu łóżka piętrowego, które może się okazać bezpieczniejsze dla dziecka.

2. W jakim wieku jest moje dziecko?

Przyjęło się uważać, że łóżka piętrowe sprawdzają się w przypadku dzieci w wieku 4-6 lat. Oczywiście nie jest to reguła, ale warto zwrócić tu przede wszystkim uwagę na to, czy dziecko będzie w stanie samodzielnie wspinać się i schodzić po drabince. Nasza rada to układanie starszego dziecka na górnej części łóżka, a młodszego na dolnej.

3. Jaki jest wzrost mojego dziecka?

Od wzrostu malucha zależy to, jakiej wielkości łóżko powinniśmy kupić. Najczęściej wybierane przez rodziców są łóżka piętowe z materacem w rozmiarze 90×200 cm, co pozwoli na korzystanie z nich przez wiele lat. W ofercie producentów łóżek piętrowych znajdziemy także mniejsze łóżka, z materacem w rozmiarze 90x180cm lub 90×160 cm, co jest lepszym rozwiązaniem w przypadku pokoju o małym metrażu.

4. Z jakiego materiału została wykonana konstrukcja łóżka piętrowego?

Jakość wykonania łóżka dziecięcego to podstawowy warunek, którym powinni się kierować rodzice. Warto zwrócić uwagę, by łóżko było nie tylko ładne, ale także bezpieczne dla malucha i wytrzymałe. Najlepszym rozwiązaniem jest łóżko drewniane, wykonane z wysokiej jakości kawałków drewna. My polecamy łóżka piętrowe wykonane z litego drewna sosnowego, które nie tylko świetnie się prezentują, ale są bezpieczne dla naszych pociech.

5. Ile materacy potrzebuję do mojego łóżka?

Wybór łóżka piętrowego jest zależny od tego, ilu dzieciom ma posłużyć. Dla jedynaków polecamy nowoczesne łóżka z antresolą, dla dwójki rodzeństwa klasyczne łóżka piętrowe, natomiast dla trójki – łóżka 3-osobowe.

Pietrowe.pl – łóżka piętrowe dla dzieci w każdym wieku

W ofercie naszego sklepu internetowego Pietrowe.pl przygotowaliśmy bogaty asortyment łóżek piętrowych w różnych rozmiarach i wielu wariantach kolorystycznych. Stawiamy na jakość oferowanych przez nas produktów i bezpieczeństwo najmłodszych, w związku z czym wszystkie łóżka dostępne w naszym sklepie posiadają stosowne standardy bezpieczeństwa. Nasze łóżka to wybór na lata, gwarantujący komfort i spełnienie marzeń dzieci w każdym wieku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *